دبستان پسرانه شکوفه های بعثت 1 مشهد
   
درج مطلب
 

 برنامه‌های دبستان شکوفه‌های بعثت جهت سال تحصیلی 00-99 بشرح ذیل می باشد

 

ساعت فعالیت مدرسه هر روز هفته از ساعت 7:45 الی 11:00 می باشد. صبحگاه هر روز از ساعت 7:45 تا 8:00 با مشارکت دانش آموزان و کلیه مربیان برگزار می گردد و حضور دانش آموزان در این مراسم الزامی می‌باشد.

برنامه درسی مدرسه شامل 30 زنگ آموزشی در هفته می باشد که شامل 25 زنگ آموزش‌های رسمی و 5 زنگ دروس فوق برنامه زبان و رایانه می باشد.

دروس تخصصی

هدیه‌های آسمانی:

در دبستان بعثت درس قرآن با نام هدیه‌های آسمان، نه به عنوان یک درس بلکه به عنوان یک نگرش و تفکر برای هدایت و بهره‌مندی دانش آموزان در تمام مسیر زندگی دیده می‌شود. به همین جهت برگزاری این کلاس همراه با برنامه‌های جذاب و ظرافت‌های خاصی است تا آموزه‌ها در ذهن بچه‌ها با خاطرات خوش و به یادماندنی ثبت گردد. در کنار این محتوا، امام شناسی در قالب قصه گویی و نمایش‌های خلاق، همچنین روخوانی با لحن فارسی و حفظ با لحن عرب ارائه می شود.

کارگاه هنر:

برگزاری این کارگاه جهت تدریس هنر شامل آموزش‌ مهارتهای خط, نقاشی و کاردستی و خلاقیت می باشد.

ورزش:

ورزش به عنوان یک نیاز در طول زندگی داراری جایگاه و اهمیت ویژه‌ای است، لذا به جهت آموزش اصولی‌تر این درس، سالن ورزشی ایثار واقع در پارک ملت برای ساعت ورزشی دانش‌آموزان مورد استفاده قرار می گیرد. لازم به ذکر است رفت و برگشت دانش آموزان به سالن ورزش با وسیله نقلیه صورت می‌گیرد.

دروس فوق برنامه:

آموزشهای زبان انگلیسی و رایانه از سالهای 82 و 83 برای اولین بار در کشور بصورت رسمی در برنامه آموزشی شعب ابتدایی مجتمع بعثت قرار گرفت. برای تقویت این مهم دپارتمان‌های تخصصی زبان و رایانه تشکیل شد و فعالیت‌های آموزشی مربوطه را به صورت متمرکز در کلیه دبستان‌های بعثت ارائه کردند. تقویم آموزشی، تعیین سرفصل‌ها و محتوا، گزینش و جذب مربیان، سنجش و ارزیابی و نظارت بر عملکرد مربیان و دانش آموزان از جمله فعالیتهای زیر نظر این واحدها می باشد. کلاسهای زبان و رایانه به صورت کارگاهی و با نصف جمعیت کلاس‌های پایه برگزار می شوند. به دلیل اهمیت این آموزشها کلیه دانش آموزان برای ورود به مدارس ابتدایی بعثت باید مورد ارزیابی اولیه از دانش زبان و رایانه قرار بگیرند تا در صورت نیاز به کلاسهای پیش نیاز هدایت گردند. نمرات این دروس در کارنامه مدرسه ثبت و از جمله معیارهای گزینش و ارزیابی دانش آموزان برای ورود به پایه بعدی می باشد.

معاونت پرورشی:

الویت پرورش و تربیت دینی بر آموزش از اصول بنیادی و فلسفه وجودی مدارس بعثت می‌باشد. تلفیق برنامه‌های روزانه مدرسه با نگاه دینی که توسط معاون پرورشی انجام می‌گیرد در نهادینه کردن آموزه‌های دینی نقش بسزایی دارد. معاونت پرورشی مسئولیت اجرا و رسیدگی به برنامه‌های صبحگاه، مراسمات مذهبی، کتابخانه، زنگ پرورشی (ویژه کلاس‌های سوم)، برگزاری نماز جماعت، حل و فصل مشکلات دانش‌آموزان و اجرای منازل نورانی (جلسه قرآن) را بر عهده دارد.

معاونت آموزشی:

معاون آموزشی مسئول و مجری سیاست‌های آموزشی مدرسه می باشد. جذب و آموزش مربیان، همچنین هدایت و راهنمایی آنها طی سال تحصیلی بر عهده وی می باشد. تعیین و تایید محتوای آموزشی، نظارت بر ارزشیابی دانش آموزان، ارزیابی عملکرد مربیان، برگزاری المپیادهای آموزشی، بررسی اختلالات یادگیری, مشاوره آموزشی به خانواده‌ها و معلمین را دارند.

معاونین پایه:

جهت افزایش دقت در رسیدگی به وضعیت درسی و انضباطی دانش آموزان، هر پایه دارای دو معاون اختصاصی می‌باشد که مسئولیت پیگیری و رسیدگی به این امور بر عهده آنان می باشد.

سایر موارد:

کلیه کلاس‌های دبستان شکوفه‌های بعثت مجهز به سیستم هوشمند می باشد.

ظرفیت کلاس‌های اول 26 نفر و برای پایه‌های دوم و سوم 28 نفر می باشد.

جلسات دیدار مربیان با والدین، آموزش‌های خانواده و همچنین اردوها و بازدیدها بصورت ماهانه برنامه‌ریزی شده است.